מה זה מסלול כספי (שקלי)?
פיקדונות ואג"ח קצרות בשקלים: המסלול הכי שמרני שיש, קרוב לריבית בבנק. תחנת המתנה, לא מנוע צמיחה.
בשורה התחתונה
המוביל ב-12 החודשים האחרונים: אלטשולר שחם השתלמות כספי עם 4.78%. הממוצע בקבוצה: 4.32%.
המוביל לאורך 5 שנים: כלל השתלמות כספי עם 19.80%.
הפער בין הראשון לאחרון לאורך 5 שנים: 3.64 נקודות אחוז. על חיסכון של 100,000 ש"ח זה הבדל של בערך 3,640 ש"ח, רק מהבחירה איפה הכסף מנוהל.
דמי הניהול הנמוכים בקבוצה (ממוצע בפועל): מגדל השתלמות כספי, 0.50%. הגבוהים: מור השתלמות כספי, 0.68%.
הטבלה המלאה, אוגוסט 2026
| מסלול | אוגוסט | 12 חודשים | 3 שנים | 5 שנים | דמי ניהול |
|---|---|---|---|---|---|
| 1אלטשולר שחם השתלמות כספי | +0.38% | +4.78% | 14.99% | 19.13% | 0.66% |
| 2כלל השתלמות כספי | +0.38% | +4.59% | 15.58% | 19.80% | 0.52% |
| 3מגדל השתלמות כספי | +0.36% | +4.47% | 13.99% | 16.40% | 0.50% |
| 4הפניקס השתלמות כספי | +0.32% | +4.40% | 14.00% | 17.21% | 0.60% |
| 5אנליסט השתלמות כספי | +0.32% | +4.22% | 13.65% | 16.70% | 0.58% |
| 6הראל השתלמות כספי | +0.33% | +4.22% | 13.86% | אין נתון | 0.50% |
| 7מור השתלמות כספי | +0.28% | +4.08% | 13.31% | 17.40% | 0.68% |
| 8מיטב השתלמות כספי | +0.29% | +4.06% | 14.07% | 16.98% | 0.52% |
| 9מנורה השתלמות כספי | +0.29% | +4.05% | 13.57% | 16.16% | 0.51% |
| ממוצע הקבוצה | 0.33% | 4.32% | 14.11% | 17.47% |
מי מאחורי ההשוואה? הצבי הפנסיוני, סוכנות לביטוח פנסיוני בניהול צבי זיגלבוים, סוכן ביטוח פנסיוני בעל רישיון. הנתונים נלקחים כמו שהם מהדיווחים של רשות שוק ההון ומתעדכנים לבד בכל חודש. הסדר בטבלה נקבע רק לפי הנתונים: אף חברה לא משפיעה על המקום שלה.
עוד מסלולים בקרנות השתלמות
אותו מסלול במוצרים אחרים
שאלות נפוצות
איזו קרן השתלמות במסלול כספי (שקלי) הכי טובה?
אין תשובה אחת. לפי נתוני אוגוסט 2026, ב-12 החודשים האחרונים הוביל אלטשולר שחם השתלמות כספי (4.78%), ולאורך 5 שנים כלל השתלמות כספי (19.80%). המובילים מתחלפים משנה לשנה, ולכן כדאי להסתכל על טווח ארוך, על דמי הניהול ועל ההתאמה לגיל ולמטרה שלך.
כמה מסלולים יש בהשוואה?
9 מסלולים של החברות המנהלות, לפי הדיווחים של רשות שוק ההון.
מאיפה הנתונים?
מהדיווחים הרשמיים של רשות שוק ההון. העמוד מתעדכן לבד בכל חודש.